uCoz site açma

Pek çoğumuz, kafamızdaki web sitesi için çeşitli fikirler geliştirmekteyiz. Kimimiz portal, kimimiz forum, kimimiz basit bir blog, kimimiz daha karmaşık projeler peşinde. uCoz ile bunların hepsi mümkün. İşte size bir kaç adımda uCoz  sayesinde site açma.

Özellikle Doğu Avrupa ve Rusya’da çok popüler bir servis olan uCoz, kullanıcılara 6 yıldır ücretsiz web hosting sunmakta. Peki uCoz’u diğer web hosting firmalarından ayıran  fark ne? uCoz sizlere 220’den fazla kaliteli hazır tema sunuyor. Açtığınız her yeni web sitesi 400 MB alan ile geliyor. FTP desteği mevcut. Açtığınız sitelere tek tıklama ile forum (phpBB), blog, ziyaretçi defteri, sayaç, kendi reklamlarınız, logo, banner, favicon ekleyebilirsiniz. HTML ve CSS bilginiz varsa size özel şablonlarınızı kurabilir, mevcut şablonları tamamen kişselleştirebilirsiniz. “siteadınız.ucoz.com” şeklindeki adresi, eğer domaininiz  varsa “siteadiniz.com” şeklinde ücretsiz olarak getirebilir, yani kendi domaininizi ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Blogger, Twitter, FF, Youtube gibi sosyal medya siteleri ile uCoz’u rahatlıkla entegre edebilirsiniz zira bu iş için geliştirilmiş eklentiler de sistemde mevcut. php desteğini sadece paralı üyeler alabilirken, uCoz henüz Türkçe desteği içermiyor. Şu an için ucoz’un Türkçe desteği yok, fakat site şablonlarınındaki temel başlıkları kendi dilinize çevirmeniz için kontrol panelinde kullanışlı bir araç mevcut. Yani sitenizdeki herşeyi Türkçeleştirmek çok kolay. Örn. “Calendar” yerine takvim yazmanız yeterli.

Bir kaç saatlik bir uğraş ile, muhteşem görünen ve çalışan web siteleri, forumlar, bloglar kurmak artık çok kolay. uCoz’u herkese tavsiye ediyorum. Tüm dünyada 1000000 web sitesi uCoz altyapısı ile çalışmakta.


uCoz site yönetim paneli. Son derece pratik, derine inmek isteyenler için pek çok seçenek barındırıyor. Sitenizdeki hemen herşeyi değiştirebilirsiniz.

http://www.ucoz.ru ( Sağ üstten İngilizceye çevirin siteyi, Rusça olarak açılıyor)

————————-

Bedava forum açmak istiyorsanız bedava forum hosting ile ilgili yazımı bu adresten okuyabilirsiniz. 

You may also like...

6 Responses

 1. turan dedi ki:

  Ucoz u 5 yıl dır kullanıyorum gerçekten çok kaliteli hizmet veriyor http://www.akderekoyu.com web sitesi 5 yıl dır ucoz alt yapısı ile çalışiyor ve herkese tavsiye ediyorum :))))

  • admin dedi ki:

   Yorum için teşekkürler. Gerçekten uCoz ile neler yapılabileceğini göstermişsiniz.

 2. batuhan dedi ki:

  artık comlu olmuyor

 1. 8 Eylül 2012

  […] faaliyet gösteren kaliteli bir sistem. uCoz hakkında detaylı bir inceleme yazısı yazdım. Buradan okuyabilir ve kararınızı […]

 2. 28 Eylül 2012

  […] uğraşmadan bir forum ya da portal sahibi olmak gibi bir fikir varsa okumanız gereken yazı şurada ve şurada. Hayır, ben kendi alan adım ile ya da bir subdomain ile, kendim forumumu blogumu […]

 3. 8 Ekim 2012

  […] uğraşmadan bir forum ya da portal sahibi olmak gibi bir fikir varsa okumanız gereken yazı şurada ve şurada. Hayır, ben kendi alan adım ile ya da bir subdomain ile, kendim forumumu blogumu […]