The Kominsky Method – Dizi Tavsiyesi

The Kominsky Method

Bir Netflix orijinal dizisi olan, Warner Bros yapımı The Kominsky Method, komedi ve dramayı başarılı bir şekilde harmanlayan dizi arayanların ilgisini çekebilir. Oyunculuk eğitmeni ve aktör Sandy Kominsky ile onun menajeri Norman Newlander‘ın hayatlarının son dönemlerinde yaşadıkları maceralara odaklanan dizi, aslında hiç ilgimizi çekmeyen yaşlılık, kanser, ömrün son baharında yaşanan ilişkiler gibi kavramları başarılı bir şekilde işliyor ve hiç sıkmadan kendisini izletiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=T2FnOPWiRb4

Yaşlılık, Emeklilik, İkinci Bahar, Kanser

Başrollerinde Michael Douglas ve Alan Arkin‘i izlediğimiz dizinin yan rollerinde House MD ile kitlelere ulaşan Lisa Edelstein ve Sarah Baker gibi isimler var. Chuck Lorre tarafından yaratılan projenin en güçlü yanı muhteşem oyunculukları ve diyalogları muhteşem bir potada eritmesi. Özellikle Alan Arkin’in huysuz ihtiyar tiplemesi, Michael Douglas’ın hazır cevapları ve karizması dizinin 20 küsür dakikalık bölümlerinin nasıl geçtiğini anlamanızı zorlaştırıyor. Bu iki ihtiyarın hastalıkları, unutkanlıkları, yeniden aşık olma çabaları, ailelerini bir arada tutma girişimleri ve maceraları sıradışı bir komedi / drama deneyimi sunuyor izleyicilere. Bir kaç oturuşta 2 sezonu bitirip keşke daha fazla bölüm olsaydı diyorsunuz. Bu arada dizinin 3.sezonunun da yakında Netflix ekranlarında olacağını belirtelim.

How I Met Your Mother ya da Friends tadında bir sitcom arayanlar için bir dizi değil The Kominsky Method. Fakat bu dizileri sevenler de mutlaka bir şans vermeli. Bildiğimiz durum komedilerinden değil TKM. Bazen bir yol filmine, bazen bir dramaya, bazen bir Scientology hicvine, bazen de delice güldüren bir komediye dönüşüyor. Bunun muhteşem oyunculuklar, iyi yazılmış diyaloglar, Holywood’u elinde tutan Yahudi camiasına  ince göndermeler ve tadı damakta bırakan bölüm süreleriyle yapıyor. Eğer izleyecek bir şeyler bulma sıkıntısı çekiyorsanız mutlaka bir şans verin derim.

İyi seyirler.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.