Modern Family – Dizi Tavsiyesi

Sıcak bir aile komedisi

Bir süredir Netflix Türkiye üzerinden legal olarak izleyebildiğimiz Modern Family, bir Fox TV sitcomu. Dunphy ve Pritchett ailelerinin maceralarını izlediğimiz dizi, toplumsal açıdan progresif unsurlar barındıran sıcak bir aile komedisi. Christopher Lloyd ve Steven Levitan’ın yaratıcılığını yaptığı dizi 2009’dan günümüze kadar ABD reyting pastasından hatırı sayılır bir pay almayı başardı ve tabiri caizse canavarların arasında hayatta kalmayı bildi. Diğer sitcomlardan farklı olarak oyuncuların zaman zaman kameraya bakarak konuştuğu ve seyirciye sanki ortamda  bir belgesel çekiliyormuş hissiyatı veren sıradışı bir komedi dizisi diyebiliriz Modern Family için. 2000’li yıllardaki ABD’nin en popüler dizilerden biri aynı zamanda. Çocuk oyuncular resmen diziyle büyüdüler ve karakterlerin gelişimleri büyük tartışmalara sahne oldu.

Dizinin bölümleri üç ailenin maceraları üzerinden şekilleniyor : Jay Pritchett karısı ve oğulları ile birlikte ailenin çalışkan Amerikalısı ve boomer rolünü oynuyor. Jay’in kızı Claire ve kocası Phil Dunphy, çocukları ile birlikte standart bir aile portresi çiziyorlar. Jay’in eşcinsel oğlu Mitchell, partneri Cameron ve evlatlık kızları ise Amerika’nın daha progresif, daha modern yanını temsil ediyorlar. Bu üç akraba ailenin dostlukları, mücadeleleri, tatilleri, çatışmaları ve anlaşmazlıkları ise diziye komedi unsurları olarak yansıtılıyor.

Friends ya da HIMYM Değil !

Başrollerde Sofia Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Ed O’Neill (Married With Children ile hatırlanır kendisi daha çok) ve Jesse Tyler Ferguson gibi isimleri izlediğimiz dizi uzun soluklu bir sitcom arayanlar için ilgi çekici bir alternatif olabilir. Hemen her sitcomda olduğu gibi Modern Family de bazı çok iyi bölümlere sahip. Diğer bölümler ise ortalama ve ortalamanın biraz üstünde seyrediyor. Yer yer oldukça zekice hazırlanmış espriler ve diyaloglar içeren bir dizi Modern Family. Ailenin en yaşlısı Jay’den en küçük çocuklara doğru giderken, bireylerin dünyaya bakışları, kavramları ele alışları gibi unsurlar arasındaki farklılıkları ve ortak noktada buluşma becerisini de gayet güzel ekrana yansıtıyor. How I Met Your Mother ya da Friends gibi bir arkadaşlık dizisi değil bu. Daha ziyade aile değerlerini ön plana çıkarıyor ve bölümlerin büyük kısmı aile dostu bir tema içeriyor. Eğer bir şans vermek isterseniz son sezonu hariç tüm sezonları Netflix Türkiye üzerinden izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.