Along Came Polly (2004) Film İncelemesi

2000’lerin başlarında beyazperdede Ben Stiller fırtınası esmekteydi. Başrollerinde Ben Stiller ve Jennifer Aniston‘ı izlediğimiz bir romantik komedi olan Along Came Polly ise, ülkemizde Polly Gelince adıyla gösterime girmişti.  Filmin yan rollerinde ise Debra Messing ve Philip Seymour Hoffman var. Filmde başarılı bir risk analizi uzmanı olan Reuben Feffer’ın, henüz balayında eşi Lisa (Messing) tarafından aldatılması sonucunda içine düştüğü bunalım ve bu bunalımdan eski okul arkadaşı Polly ile tanışarak kurtulması anlatılıyor.

Polly ve  Reuben ilişkisi ilk başlarda bir felaket şeklinde başlayıp zaman içerisinde bir dostluktan gönül ilişkisine evriliyor. Burada herhangi bir sorun yok. Filmin esas sorunu türünün her türlü klişesini gerçekleştirmesine rağmen ne tam bir romans, ne de bir komedi filmi olabilmesi. Üzerinde fazla durulmamış sahneler ve diyaloglar, Stiller ve Aniston’da göze çarpan isteksizlik, özellikle Polly’nin sergilediği hipster tavırlar, epey füturistik ve komik risk analizi sahneleri derken film ciddiyetini ve kalitesini bence büyük oranda yitiriyor.

Stiller’ın tuvalet taşırması, bağırsak sendromu, Polly’nin gözleri görmeyen evcil gelinciği, adrenalin tutkunu kurumsal üst düzey yönetici, büyük cinsel organlı Fransız aşık  derken film hemen hemen hiç bir sahnesinde güldürmeden süresini tamamlamayı başarıyor. Polly ile Reuben arasındaki ilişkide gerçek bir aşk kokusu ya da tadı da alamıyorsunuz. Özellikle Aniston, filmde pek güzel görünmesine rağmen filme sanki yeterince eğilmemiş gibi. Stiller kıyılara köşelere gene Musevi göndermeleri bırakarak standart bir oyunculuk sergilemiş. Hoffman’ın bu filmde ne işi var ben de tam olarak çözemedim. Fakat kendisinin de favori filmi olmadığına adım gibi eminin.

Sonuç olarak Among Came Polly pek zayıf bir romantik komedi. Stiller’ın ne kendisi, ne Aniston’un muhteşem fiziği ve sempatikliği filmi kurtarmaya yetmiyor. Bütün film boyunca muhtemelen sizi güldürecek ya da içinizi ısıtacak sahnelerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Klişeler ile dolu, olay örgüsü pek zayıf, süresi de kısa bir film Along Came Polly. Türün çok meraklısı iseniz bir şans verebilirsiniz ama bence vakit kaybı. Benim puanım 5/10.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.