21 Bridges (2019) – Film İncelemesi

21 Bridges

Manhattan’da bir restoranın önünde, 7 polisin iki silahlı saldırgan tarafından öldürülmesi sonrasında yerel polis ve FBI alarma geçer. Meslektaşları öldürülen polisler olayı bir an önce sonuçlandırmak istemektedir. Bu nedenle işi genelde adalete bırakmayan ve kendisi halleden, İç İşleri ile düzenli olarak problem yaşayan dedektif Andre Davis vakanın başına getirilir. Olayın taze olduğu ilk gece radikal bir önlem olarak Manhattan’ın tüm giriş çıkışlarını FBI yardımıyla kapatan dedektif Davis’in saldırganları yakalamak için sabaha kadar vakti vardır. Davis ise gece soruşturmasını derinleştirdikçe öldürülen polislerin hepsinin masum olmadığını ve işin arkasında başka bir komplo olduğunu görür. Gece uzun olacaktır.

Sıkı Bir Polisiye / Aksiyon

Konusunu yukarıdaki gibi özetleyebileceğimiz filmin başrollerinde Chadwick Boseman ve Sienna Miller yer alıyor. Tüm hikayenin bir gecede geçtiği film, süresi ve konusu itibariyle aksiyon / polisiye severlerin sıkılmadan rahatlıkla izleyebilecekleri bir yapım. Filmde oyunculuk yükünü büyük oranda Dedektif Andre Davis rolünde izlediğimiz Chadwick Boseman üstleniyor. 21 Bridges, konusu, aksiyon seviyesi ve sahneleri ile 80’ler 90’lar polisiyelerini andırıyor. İyi polisin soruşturmasının kötü polisler tarafından sabote edildiği, iyi adamın tüm engellere rağmen yola devam ettiği, temponun genelde üst seviyede olduğu bir film. Boseman’ın başrol olarak tercih edilmesi tartışılır. Sienna Miller’ın filmdeki rolü ise oldukça kısıtlı. J.K Simmons filmde yardımcı erkek oyuncu olarak yer alıyor.

21 Bridges’in en büyük problemi hikayesinin gizemli tutmayı denemeden henüz filmin başında kötü polisleri açık etmesi. Senaristin bu tercihi Davis’in soruşturması üzerindeki gizemi ortadan kaldırıyor ve iyi bir plot twist imkanını ortadan kaldırıyor. Buna rağmen tek geceye sığdırılan kovalamaca ve aksiyon ile seyirci adrenaline doyuruluyor. Türü sevenler için 7/10 bir film denebilir 21 Bridges için. Büyük bir beklentiniz yoksa, 90’ların iyi polisin tek başına soruşturma yürüttüğü polisiye filmlerini seviyorsanız, gece ile süslenmiş Manhattan manzaraları için filme bir şans verebilirsiniz.

Herkese iyi seyirler.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.