Spenser Confidential (2020) – Film İncelemesi

Doksanların eski polisin ekibi tekrar topladığı, kendini işinden gücünden eden kötü adamlara karşı mücadele ettiği ve bu kötü adamları bir güzel hakladığı filmleri hatırlar mısınız? Yaşı 30 ve üzeri olan pek çok kişi ne demek istediğimi anlayacaktır. Spenser Confidential, bu filmlere saygı duruşu niteliğindeki bir aksiyon filmi. Netflix‘in yapımcısı olduğu filmin yönetmeni Peter Berg. Başrollerde Mark “Marky” Wahlberg ve Black Panther’den Winston Duke‘u izlediğimiz film, izleyiciyi sıkmayan, akıl oyunlarına sokmayan, tek derdi biraz aksiyon ve polisiye izlemek olan seyircileri tatmin edecek türden bir yapım.

Filmde eski polis Spenser’ın (Wahlberg), yozlaşmış polisler tarafından tongaya getirilerek meslekten atılması ve hapise girmesi anlatılıyor. 5 yıllık cezasını çeken Spenser her ne kadar beladan uzak durmak istese de, hapisten çıktıktan sonra da kendisini yozlaşmış tarafından korunan büyük bir çetenin hedefinde bulur. Bir yandan da belalı eski sevgilisi, yeni oda arkadaşı (Hawk) ve dostu Henry ile uğraşmalıdır. Henry ve Hawk ile bir ekip oluşturan Spenser, kimsenin dokunmaya cesaret edemediği kötü adamların karşısına çıkmak zorunda kalır ve aksiyon başlar.

İyi müzikler ve vasatın üzerinde dövüş koreografileri barındıran film, türü sevenlere kendisini rahatlıkla izlettirebilecek bir yapım. Olay örgüsünde herhangi bir orijinallik ve derinlik yok. Ortalama seyircinin anlayabilmesi için Spenser araştırmasını derinleştirdikçe tüm detaylar izleyicinin gözüne zaten sokuluyor. Dolayısıyla filmde polisiye bir gizem ya da bulmaca olduğunu söylemek güç. Bununla birlikte, bir cuma akşamı çereziniz ve biranız ile kafa dağıtmalık bir film izlemek istiyor ve doksanların bu tarz filmlerini özlüyorsanız, Spenser Confidential fena bir tercih olmayabilir.  Filmi Netflix Türkiye üzerinden altyazılı ve dublaj seçenekleri ile izleyebilirsiniz. Benim puanım 6.5/10.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.