Guns Akimbo (2019)

Guns Akimbo / Silahlar Fora

Ülkemizde Silahlar Fora adıyla gösterilen kara mizah / aksiyon filmi Guns Akimbo, başrollerinde Daniel Radcliffe ve Samara Weaving‘i izlediğimiz bir yapım. Bir oyun şirketinde programcı olarak çalışan Miles, ezik ve yalnız bir tiptir. En büyük eğlencesi mesaj panolarında ve sosyal medya yorumlarında trollük yapmaktır. Ayrıldığı kız arkadaşının acısı ile içkiyi fazla kaçırdığı bir akşam insanları şiddete yönlendiren ve sosyal medya üzerinden tüm çatışmaları canlı yayınlayan Skizm adlı bir cinayet platformunun mesaj panolarını trollemeye başlar. Skizm adlı şiddet organizasyonu IP adresinden Miles’in evini bulur, onu bayıltır ve ellerine iki silah çivileyerek oyunun bir sonraki kurbanı olarak seçer. Ertesi sabah kız arkadaşı Nora ile yeniden barışmak için buluşmayı planlayan Miles kendisini ellerine iki silah çivilenmiş halde ve oyunun en cani katili Nix’ten kaçarken bulur.

Komedi ve aksiyonu harmanlamaya çalışan Guns Akimbo çeşitli toplumsal meselelere değinmeye de çalışıyor ama yaklaşık 100 dakikalık süreye bu kadar hikayeyi sıkıştırmakta yetersiz kalıyor. Günlük hayatında normal bir birey gibi görünen insanların internet ortamında nasıl vahşi ve acımasız bir cinayet/şiddet destekçisine dönüşebileceğini göstermek açısından filmi başarılı. Bunun dışında ise maalesef filmdeki komedi dozu yer yer gerçekçilikten aşırı kopmamıza ve filme olan ciddiyetimizi yitirmemize neden oluyor. Bir kaç başarılı aksiyon sekansı ve iyi yazılmış espri dışında filmin fazla bir numarası olmadığını söylemeliyim. Samara Weaving filmin en başarılı oyunculuğunu sergilemiş dersem yerinde olur kanaatindeyim. Fena bir çıkış noktası yakalamamış film. Karanlık bir giriş ile başlıyor. Fakat görüntü ve sanat yönetimi filmin karanlık havasını yansıtmaktan uzak. Çatışmalar bir kaçı haricinde ciddiyetten uzak çekilmiş. Kapanışta da devam filmlerinin sinyali verilmiş ama umarım böyle bir işe girişmezler. Bunu destekleyecek bir malzeme olduğunu sanmıyorum. Filme puanım 6/10.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.