Death Sentence (2007) Film İncelemesi

Mutlu bir Amerikan ailesi düşünün. Baba iyi bir işte çalışmakta, orta-üst düzey bir yönetici ve iyi para kazanmakta. Güzel bir anne, kaliteli bir şekilde yetiştirilen iki erkek evlat. Bir gün, çocuklardan bir tanesi, girmek istediği çeteye kendini ispatlamak isteyen bir genç tarafından benzin istasyonunda, babasının gözleri önünde öldürülür. Olayın tek tanığı babadır. Onun ifadesine rağmen, sanık en fazla 5 yıl yatıp çıkacaktır. Baba katili teşhis etmeyi reddeder ve serbest kalmasını sağlar. İntikamını kendisi alacaktır. Fakat işler umduğu  gibi gitmez. Yeni elemanları öldürülen çete, aile reisinden intikamını almaya çalışacaktır.

Beyaz yakalı bir adam, nasıl bir intikam makinesine dönüşebilir. Film, muhteşem müzikler ve güzel bir dönüşüm süreci ile bunu anlatmayı başarıyor kanımca. Adalet sistemindeki çarpıklıkları, emniyet teşkilatının suçlulara odaklanmak yerine kurbanların üzerine gitmesini, babalık hissiyatını güzelce anlatan bir film. Özellikle metropollerdeki saçma çete yapılarını, adli birimlerin bunlara sessiz kalması ve küçümsemesi de anlatılmış filmde. Bir diğer üzerinde durulan ise, iyiler kötülerle mücadele etmeye başladığında, ister istemez onların safına geçiyor olmaları. Mücadele sürecinde, iyiyle kötü aynı tarafa geçiyor, ayırt etmek güçleşiyor.

Kevin Bacon, John Goodman ve Kelly Preston‘un başrollerinde oldugu film, bir başyapıt değil. Ama vasatın epey üzerinde güzel bir seyirlik. İntikam filmlerini sevenlerin hoşuna gidecektir. Ayrıca müzikler çok iyi ve filmin sonuna doğru, bambaşka bir Bacon göreceksiniz. Benden 7/10 almayı başardı film.

IMDB

You may also like...