Doc Martin – Dizi Tavsiyesi

Başrollerinde Martin Clunes ve Caroline Catz‘ı izlediğimiz Doc Martin, küçük bir Birleşik Krallık kasabasında geçen, medikal unsurlar içeren bir komedi-drama dizisi.

Dizide Londra’da ünlü bir cerrah olan umursamaz, aykırı ve asosyal cerrah Martin Ellingham’ın doğduğu kasabaya pratisyen hekim olarak dönmesini izliyoruz. İnsan ilişkilerinde hiç bir zaman iyi olmayan doktorumuz, yerel halkla pek de dostane olmayan ilişkiler geliştirmesine rağmen, başarılı bir hekim oluşu sayesinde kısa zamanda kasabanın önde gelen simalarından biri olacaktır. Dizinin hikaye akışı ilerledikçe, Martin’in neden Londra’daki başarılı kariyerini bırakarak doğduğu kasabaya döndüğü de yavaş yavaş ortaya çıkacaktır. Bu sırada kasaba okulunun müdürü Louisa Glasson ve Martin arasında sorunlu ve ağır aksak ilerleyen bir ilişki de başlayacaktır.

Martin Clunes‘ın sıradışı ve başarılı oyunculuğu ile öne çıkan dizi, İngiliz mizahının yer yer piyesvari ve absürd bir hale gelen sahnelerini ve diyaloglarını başarı ile izleyiciye yansıtmayı başarıyor. Bu nedenle diziden keyif almak için İngiliz mizahına az da olsa ilgi duymanın gerekli olduğu söylenebilir. Küçük ama şirin bir kasaba, muhteşem liman ve deniz manzaraları, birbirinden farklı İngilizce aksanları ve kısıtlı bir oyuncu kadrosu ile ilerleyen dizi, 45 dakikalık her bir bölümünde birbirinden bağımsız hikayeleri izleyiciyi kah güldürüp kah hüzünlendirerek anlatmakta hiç de fena değil.

Doc Martin’in tam bir medikal drama olmadığını söylemeliyim. House MD gibi dizilerde izlediğimiz sıradışı vakaların aksine, burada Martin Ellingham daha ziyade yerel pratisyen hekimi ilgilendiren salgın hastalıklar vb. detaylar ile uğraşıyor. Sonuç olarak, İngiliz mizahını ve Martin Clunes’ı sevenler, Mr Bean tarzı yaratılmış karakterlere ilgi duyanlar ve muhteşem görseller eşliğinde çerezlik bir dizi arayanlar Doc Martin’e bir şans verebilirler.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.