Ruby Sparks (2012) Film İncelemesi


Yalnızlık ve yeni kitabını yazarken yaşadığı takılma ile boğuşan, sıkıntılı bir dönem geçiren zeki bir yazar karakterimiz var (Calvin) başrolde. Ailesi ve yakın çevresinin desteğine rağmen yalnızlık çekmekte, eski ilişkisine saplanmakta ve yeni kitabında ilerleme kaydedemektedir.

Bir gece daktilosunda yeni kitabı için yarattığı karakter (Ruby Sparks), ertesi gün gerçek olur ve sevgilisi olarak evine yerleşir. İlk başlarda olayı kavramakta güçlük çeken Calvin, daha sonra Ruby kendi kelimeleri ile yönetebildiğini farkeder. Romanına kattığı Ruby karakteri için yazdıkları, sevgilisi Ruby içinde geçerli olmaktadır. Ruby ve Calvin ilişkisi, tamamen Calvin’in metinleri kontrolünde ilerlerken, izleyiciye de keyifli dakikalar yaşatan bir film ortaya çıkıyor.

Gerçekten rollerine yakışan, uyumlu bir çift olarak izliyoruz Calvin ve Ruby’yi. Filmin temposu asla izleyiciyi sıkacak kadar düşmüyor. Zaman zaman kaliteli edebi göndermeleri ve zekice yazılmış esprileri de görebiliyoruz.

Filmin finali ise adeta pek çok sevgiliye mesaj niteliğinde. Kendinizi iyi hissetmeniz için birebir niteliğinde, sevgili ile izlenmesi daha da iyi olacak vasatın çok üstünde bir bağımsız film Ruby Sparks. Arka planındaki ekipte Little Miss Sunshine ekibini görmekteyiz. Rahatlıkla vakit ayırabilirsiniz. Hoşunuza gideceğini tahmin etmekteyim. Benim puanım 8/10. 

—spoiler—

Ne yaparsanız yapın, bir insanı tamamen kontrol etmek imkansız olabilir. Bununla birlikte, her zaman tekrar deneme fırsatınız vardır.

—spoiler—


Hayalimdeki Ask (2012) on IMDb

You may also like...