Yılbaşı Akşamı İzlenesi 12 Film

Bu yılbaşı akşamı ne izlesem?

Yılbaşı arefesinde ilişkisiz mi kaldınız? Yılbaşı akşamı dışarı çıkmaktan hoşlanmıyor musunuz? İflah olmaz bir yalnız mısınız? Arkadaşlarla küçük ve samimi bir ev partisi yapmak gibi niyetiniz mi var? Yoksa kızlarla pijama partisi çevirip film gecesine mi çevireceksiniz yılbaşı akşamını? Sebebiniz hangisi olursa olsun, yılbaşı akşamı izlenebilecek filmleri sizin için derledim. Kolayı / cipsi ya da peyniri/şarabı -hangisi size hitap ediyorsa- hazırlayın. İşte filmler geliyor.

12. Sleepless in Seattle

Yakın zamanda dul kalmış bir adamın (Tom Hanks) çok bilmiş afacan oğlu, babasına bir partner bulmak için radyo programını arar. Programı çok çok uzaklardan birileri dinleyecek (Meg Ryan) ve tüm zamanların en unutulmaz romantik filmlerinden biri ortaya çıkacaktır. ABD’de yılbaşı akşamlarının favori filmlerinden biridir Sleepless in Seattle. Sizin de bu gece yeniden seyretmemeniz için hiç bir sebep yok.

11. When Harry Met Sally

Başrollerinde Meg Ryan ve Billy Crystal‘ı izlediğimiz 1989 tarihli film, arkadaşlıktan aşka dönüşen ilişkiler ve friendzone literatürü hakkında çok doğru tespitlerini ta o zamanlardan yapmayı başarmış, unutulmaz bir new year’s eve klasiği. Her eve lazım denilen türden.

10. Forrest Gump

Her ne kadar sadece tek bir sahnesi yılbaşında geçse de, Tom Hanks‘ın ve tüm zamanların en güzel filmlerinden biri olan Forrest Gump‘ı yeniden izlemek için yılbaşından daha güzel ne bahane olabilir? Mısırınızı içeceğinizi alın ve hem ABD tarihinde, hem de Gump’ın hayatında bazen güldüren, bazen hüzünlendiren bir yolculuğa çıkalım.

9. The Holiday

İki kadının aşkı en ummadık zamanda ve yerde buldukları ve finali bir yılbaşı arefesinde geçen The Holiday (2006) filminin başrollerinde Kate Winslet, Jack Black, Jude Law ve bir dönemin arzu nesnesi Cameron Diaz yer alıyor.

8. Bachelor Mother

Fakir ama güzel tezgahtar kızın, patronunun oğlu ile sosyetik bir yılbaşı partisine katılmasını konu alan Bachelor Mother, size kendinizi iyi hissettirecek, siyah beyaz bir film. Filmin sonraki yıllarda farklı isimlerle uyarlamaları ve yeniden çevrimleri de yapıldı.

7. Bridget Jones’s Diary

Bilhassa yılbaşını evde pijama partisi ile geçiren kız tayfası için önerdiğim unutulmaz İngiliz romantik komedisi Bridget Jones’un Günlüğü (2001), merkezine yılbaşını, her seferinde boş kapanan bir günlüğü ve ilişkileri alıyor. Filmin devam filmleri de yıllar için de bizlerle buluştu.

6. Godfather Part II

Eğer yeni yılın size reddedemeyeceğiniz teklifler ile gelmesini istiyorsanız, Al Pacino her an kapınızda bitebilir. Unutulmaz mafya klasiği Baba II, yeni yıla İtalyan tarzı ile girmek ve intikam öpücüğünün tadına bakmak isteyenler için.

5. Sex and The City: The Movie

Yayınlandığı dönem ABD’de fırtınalar estiren Sex and the City, bizde Instagram çağına yetişebilse bambaşka olabilirdi. Olmadı. Bir nesil Carrie Bradshaw‘ı tanımadan büyüdü, vlogger, influencer falan oldu. Her neyse konumuza dönelim. Filmin yılbaşı, arkadaşlık ve tabii ki romans temalı bu film versiyonu, yine kız kıza bir şeyler izlemek isteyenler için iyi bir seçim.

4. Money Train

Eğer New York metro sisteminin kazandığı tüm parayı çalmak istiyorsanız, bu iş için yılbaşından daha güzel bir akşam olamaz. En azından filmin mesajı bu idi. Yılbaşı gecesine bir tutam J Lo, bir tutam da aksiyon katmak isteyenlere…

3. About Time

Zaman yolculuğu yapabilen bir adam, zamanla bu yeteneğini bir yeni yıl öpücüğü için gerçekleştirmeye başlar. Romans temalı bir zaman yolculuğu filmi izlemek isteyenlerin seçeneği About Time olmalı.

2. New Year’s Eve

Kadrosu tam bir yıldızlar geçidi olan film, saatler 00.00’yı vurmadan evvel aşkı bulmaya ve hayatlarını düzene sokmayı amaçlayan New York’lu bireyleri başrolüne yerleştiriyor.

1. The Great Gatsby

2020’lere giriyoruz ve 1920’lerin unutulmaz edebiyat klasiğine bir saygı duruşu yapmakta sakınca yok. Hem hiç bir yılbaşı partisi Gatsby’nin partisinden daha ihtişamlı ve klas olamaz!

 

Sizin de listede yer almasını istediğiniz filmler varsa, yorumlar kısmından önerilerinizi sunabilirsiniz. Herkese mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir yeni yıl ve tabii ki iyi seyirler diliyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.