The Five Year Engagement (2012) Film İncelemesi

İyi başlayan bir ilişki, ya devamı ?

The Five Year Engagement (2012) Film İncelemesi

Forgetting Sarah Marshall, I love you man gibi filmleri ve en çok da How I Met Your Mother ile tanıdığımız Jason Segel, senaryosunu da yazdığı  The Five-Year Engagement  ile tekrar beyaz perdeye dönmüş. Yanında Emily BluntChris PrattAlison Brie gibi isimler var.

Filmimiz bir romantik komedi. Adından da anlaşıldığı üzere, uzun süren bir nişanlılık dönemini konu almakta. Çiftlerin her ikisinin de kariyer planları yaptığı, fakat kadının akademik kariyeri için evliliğin ertelendiği ve problemlerin biriktiği bir hikaye örgüsü var elimizde. San Fransisco’dan Michigan’a taşınan bir hikaye, Michigan’a alışamayan bir erkek, akademik kariyerinde sürekli yükselen fakat kişisel ilişkilerinde kaybeden bir kadın izliyoruz. Esasında filmin komedi unsuru biraz geri planda. Daha çok romantik öğeleri ön plana alan bir film bu. Günümüz çiftlerinin pek çoğunun yaşadığı bir probleme değiniyor. Çiftleri farklı ortamlara, farklı coğrafyalara iten kariyer telaşı, iş,  güç, koşuşturma derken ihmal edilen ilişkiler üzerine bir inceleme diyebiliriz.

Benzer türdeki pek çok Amerikan yapımı gibi pek güzel bir soundtracke sahip film için benim yorumum, gereksiz uzun olduğu yönünde. Bu hikaye en az 20 dk daha kısa anlatılabilirdi. Güzeller güzeli Emily Blunt ve Alison Brie yi bir arada görebileceğimiz film de, bir diğer Jason Segel işi, Forgetting Sarah Marshall ekibi aynen iş başında. Filmde muhteşem San Fransisco ve doğa manzaraları var. Bunu da belirteyim.

Özellikle sevgilinizle izlemenizi tavsiye ettiğim, vasatın üzerinde bir film. Biraz daha kısa olsa, biraz daha güldürse çok daha iyi olabilirdi belki. Ama sadece San Fransisco için bile izlenir. Benim puanım 6.5/10.

http://www.imdb.com/title/tt1195478/

You may also like...