Word Dosyasını PDF’ye çevirme , word pdf çevirme araçları

Eğer Office 2007 öncesi bir sürüm kullanıyorsanız, dosyalarınızı PDF’ye çevirmek için ekstra bir araca gereksiniminiz olabilir. Bu işi ücretsiz ve muhteşem yapan bir yazılım var. doPDF.  word pdf çevirme işlemleriniz için son derece yararlı bir yazılım.

doPDF, kişisel ve kurumsal kullanımlar için ücretsiz olarak sunulan bir PDF dönüştürücüsüdür. Herhangi bir uygulamada “Yazdır” komutunu kullanarak karşınıza gelecek olan yazdırma penceresinde, doPDF sanal yazıcısını seçerek, kolay ve anında PDF’e dönüştürme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Microsoft Word, Excel, Powerpoint gibi uygulamalarda, e-postalarınızda, önemli bilgi içerdiğini düşündüğünüz web sayfalarında tek tıklamayla dönüştürme gerçekleştirilebilir.

Ücretsizdir – kurumsal ve kişisel bilgisayarlarda kullanılabilir.
64-bit desteği – 64-bit işletim sistemlerinde sorunsuz çalışır
Ghostscript yok – 3. parti uygulamalara ihtiyaç duymadan [Ghostscript benzeri] dönüştürme yapar. Bunu kurulum dosyasının boyutundan anlayabilirsiniz.
Özelleştirilebilir çözünürlük – 72dpi ile 2400dpi arasında seçim yapabilirsiniz.
Öntanımlı / özel sayfa ebatı – Mevcut A4, A5, A6, Mektup, … şablonlarından seçebilir ya da özel sayfa ebatı belirleyebilirsiniz
Aranabilir PDF’ler – PDF belgelerde arama yapılabilecek şekilde dönüştürme işlemi gerçekleştirir.
Çoklu dil desteği – Şu anda desteklenen 20 dilden istediğinizi seçerek, arabirim dilini değiştirebilirsiniz.


Özelliklerinden de gördüğünüz gibi, iyi iş yapan, sağlam bir program doPDF. Word pdf çevirme işini sorunsuz bir şekilde hallediyor. Sisteme fazla yük getirmeyen minik bir yazılım.

http://www.dopdf.com/tr/

ya da

https://www.box.com/s/bfdlaey2pqaskzjia4lq

adreslerinden programı edinebilirsiniz. 

 

You may also like...

1 Response

  1. fehmi gündüz dedi ki:

    içinde arapça fontlar bulunan türkçe dokumanlarımı pdf yaptığımda arapça bölüm iki yana bloklama yapmıyor. word dosyasında iki yana yasla olarak düzenlediğim dosya pdf yapınca türkçe bölümler iki yana bloklu olurken arapça bölümler sağa yada sola bloklu oluyor. bi çözüm önerebilirmisiniz