Friends from College (2017) Dizi İncelemesi

Mezuniyetten 20 yıl sonra New York‘ta tekrar bir araya gelen bir arkadaş grubunun aşk ve hayat yolculuklarını merkezine alan Friends from College, Netflix‘in orijinal yapımlarından biri. Keegan-Michael Key, Cobie Smulders, Annie Parisse gibi isimleri başrolde izlediğimiz dizinin yaratıcıları Forgetting Sarah Marshall, Neighbors ve The Five Year Engagement gibi filmlerden tanıdığımız Francesca Delbanco ve Nicholas Stoller.

40’lı yaşlarına merdiven dayayan, arkadaşlıkları Harvard Üniversitesindeki yıllarına dayanan bu grubun bağları, orta yaş krizleri, yasak ilişkiler ve New York‘ta yaşamın bizzat kendisi tarafından sınanıyor. Friends from College tam bir komedi dizisi değil. Yer yer dram unsurları da içeren, pek çok absürd sahne barındıran sıradışı bir yapım. How I Met Your Mother ve Friends tarzı bir sitcom bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir. Bununla birlikte, 30 dakikalık bölümleri ile fazla kafa yormadan izlenebilecek bir dizi Friends from College.

Dizide oyunculuklar olarak büyük bir sıkıntı yok. Bununla birlikte diziyi taşıyacak bir konu yada karakter eksiği olduğunu düşünüyorum. Dizi kendini bir şekilde izletse de, bir şeyler eksik ve hikaye belirli bir noktaya doğru ilerlemiyor. Eşsiz New York manzaraları ve iyi müzikler eşliğinde izlenen dizi, kendisinden bir şeyler bulabilecekler için izlenebilecek bir yapım. Dizinin 2 sezondan oluştuğunu ve Netflix’ten üçüncü sezon onayı almadığını da belirtelim.

Herkese iyi seyirler.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.