Baby Driver (2017) Film İncelemesi

Aksiyon / Suç / Drama

Edgar Wright’ın yönetmen koltuğunda oturduğu 2017 tarihli suç/aksiyon ve drama filmi Baby Driver, daha önce Drive filminde izlediğimiz senaryonun bir benzerini bizlere sunuyor. Suç sonrası olay mahalinden kaçış için kullanılan, yetenekli ama kulağında fiziksel hasar bulunan bir şoförün hikayesini izliyoruz. Şoförün (Baby) geçmişinde de sıkıntılar mevcuttur ve Doc lakaplı suç örgütü lideri için çalışmak zorundadır. Son ve sıkıntılı bir iş için Doc yeni bir ekip toplar, Baby de istemese de göreve dahil olmak zorundadır.

Kaliteli Oyuncu Kadrosu

Başrollerinde Mad Men serisinden Jon Hamm, Kevin Spacey, Eiza Gonzalez ve Ansel Elgort’u izlediğimiz film saf bir aksiyon değil. Baby karakteri üzerinden şekillenen bir drama aslında. Film yer yer aksiyon sahneleri sunsa da, bir Fast & Furious bekleyenler hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Banka soygunları vb sahneler de hızlı geçiştirilmiş. Aksiyon daha ziyade filmin finalinde kopuyor.

Muhteşem Soundtrack

Filmin en çok öne çıkan kısmı muhteşem müzikleri ve bu müziklerin aksiyon ile uyumu. Harika bir soundtrack albümü seçilmiş. Her bir parça kalite kokuyor. Jon Hamm’i nadiren kötü adam olarak izliyoruz. Tip olarak yine zirvede ve oyunculuk olarak bence sırıtmıyor. Kevin Spacey kariyerinde zor zamanlar geçiriyor. Bu filme de yansımış gibi. Başroldeki Ansel Elgort karakter itibariyle donuk bir oyunculuk sergiliyor. Bu iyi mi, yoksa kötü mü? Sizlere bırakıyorum yorumu.

Baby Driver sıradışı baş karakteri ile ve bazı aksiyon sahneleri ile göze çarpan bir film. 2017 yılının iyi filmlerinden birisi. Fakat salt aksiyon veya soygun filmi isteyenler için değil. Benim notum 7.5/10.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.