İkinci El Kralları Hakkında Merak Ettikleriniz

İkinci El Kralları (Hardcore Pawn) Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey Bu Yazıda

Ülkemizde DMAX ekranlarında gösterilen ve izleyicilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan reality show programı İkinci El Kralları, Les Gold ve ailesinin Detroit‘te işlettiği rehin dükkanında yaşananları gözler önüne seriyor. Program hakkında bazı bilgileri bu yazımızda paylaşmıştık. Ancak Gold ailesi ve işletmeleri hakkında merak edilenler ile ilgili daha detaylı bir yazı hazırlama ihtiyacı hissettik. Bu yazıda aile işletmesi, programın formatı, aile üyelerinin serveti ve özel yaşamları hakkında bilgiler yer almaktadır.

Les Gold Kimdir?

Les Gold, Amerikalı bir tefeci/rehinci, TV yıldızı ve yazardır. 1950 doğumludur. Yahudi kökenli bir rehinci/tefeci ailenin üçüncü kuşağını temsil etmektedir. truTV yapımı, ülkemizde DMAX tarafından İkinci El Kralları adıyla gösterilen Hardcore Pawn adlı program ile büyük bir şöhret yakalamıştır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Les Gold Yahudi kökenli bir girişimci ve iş adamıdır. İlk satışlarını henüz İbrani okulunda iken yapmış ve bütün olarak aldığı pizzaları okulda dilim başına satarak para kazanmaya başlamıştır. 1978‘te Detroit’te, programda faaliyetleriniz izlediğimiz “American Jewelry and Loan” adlı rehin dükkanını açmıştır. 1993’te işlerini büyütmüş ve bugün programda izlediğimiz, eski bir bowling salonu olan devasa binada faaliyetlerine devam ederek taşınmıştır. Günümüzde Gold’un işletmesi 5 farklı lokasyonda hizmet vermekte, 200’den fazla kişiye iş imkanı sağlamakta ve günde 1000 kadar müşteriye satış/rehin işlemleri sunmaktadır.

Les Gold Evli mi?

Les Gold, 1975’te Lilly Gold ile evlenmiştir ve halen evlilikleri sürmektedir. Çiftin programda izlediğimiz biri kız, biri erkek olmak üzere iki çocukları vardır. Erkek çocuk Seth Gold işletmenin genel müdürlüğünü üstlenmektedir. Ashley Gold ise yardımcı yönetici olarak kardeşine destek olmaktadır. Ashley’in ayrıca kendi kuyum ve takı koleksiyonunu sattığı online bir mağazası da mevcuttur.

Les Gold Serveti Ne Kadar?

Les Gold’un kişisel servetinin 5 milyon dolar civarında olduğu tahmin edilmektedir.

İkinci El Kralları Halen Devam Ediyor Mu?

Orijinal adı Hardcore Pawn olan ve ülkemizde İkinci El Kralları adıyla gösterilen program 2009-2014 yılları arasında çekilmiştir. Bu tarihler sonrasında programın yeni sezonları çekilmemiştir. 

American Jewelry and Loan Hala Açık Mı?

Les Gold’un sahibi olduğu American Jewelry and Loan halen faaliyetlerini sürdürmektedir. Les Gold emekliye ayrılmış ve işleri oğlu Seth’e (Seth Gold) devretmiştir ancak firma faaliyetlerine devam etmektedir. Programın gördüğü ilginin bir sonucu olarak işletme Detroit’in önemli turist ziyaret noktalarından biri haline gelmiştir.

Les Gold Öldü Mü?

Nisan 2023’te Les Gold’un hayatını kaybettiğine dair bazı söylentiler internette viral oldu. Bu söylentiler yalandır ve Les Gold sağlıklı ve hayattadır. Kendisinin en son halini görmek için yukarıda paylaştığımız kendisinin, kızının ve oğlunun Twitter hesaplarını inceleyebilirsiniz.

İkinci El Krallarında Yaşananlar Gerçek Mi?

İkinci El Krallarında yaşananları anlamak için Amerikan TV’lerinde yayınlanan reality showlara aşina olmak lazımdır. Bu programlarda gösterilenler gerçek olabileceği gibi, gerçek hayatta yaşanan olayların yeniden kurgulanması ve/veya canlandırılması ya da abartılı bir şekilde gözden geçirilerek izleyiciye sunulması şeklinde olabilmektedir. 

Bütün bunlara ek olarak, programın çekimlerinin yapıldığı ve Les Gold’un işletmesinin yer aldığı Detroit ABD’nin en sıradışı kentlerinden biridir. Detroit aslında ABD’nin büyük endüstri merkezlerinden biridir ve ABD otomotiv sanayisinin kalbi bir dönem burada atmıştır. Ancak Avrupa ve Japon otomotiv sanayisinin yükselişi ile birlikte bu bölgede büyük bir endüstriyel gerileme yaşanmış, bir dönem ABD’nin en büyük sanayi kentlerinden biri olan Detroit’te büyük bir işsizlik ve ekonomik çöküş baş göstermiştir. Ayrıca Detroit ABD’nin en kozmopolit ve çok kültürlü bölgelerinden biridir. Farklı etnisitelerden topluluklar bu bir zamanların görkemli şehrinde, yüksek işsizlik oranları, altyapı sorunları ve suç dalgası içerisinde hayatta kalmaya çalışmaktadır. Bu nedenle programda görülen bazı karakterler abartılı olsa da, Detroit söz konusu olduğunda bu tarz karakterlerin rehin dükkanlarının düzenli ziyaretçilerinden olabileceğini kestirmek güç olmayacaktır. 

İkinci El Kralları ile ilgili merak ettiklerinizi, soru ve yorumlarınızı bize aşağıdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

You may also like...

1 Response

  1. 30 Kasım 2023

    […] ekranlarında gösterilen İkinci El Kralları (Hardcore Pawn) programı ile ülkemizde de tanınır bir sima haline gelen TV ünlüsü Les Gold […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.