The Villainess (2017) Film İncelemesi

The Villainess İnceleme

Güney Kore sinema, dizi ve müzik sektörünün yükselişini artık bilmeyen kalmadı. Akıllıca stratejilerle gayet harika bir kültür pazarlaması gerçekleştiren Güney Koreliler, aksiyon ve melodramı harmanladıkları filmlerle uluslararası piyasada daima adlarından söz ettiriyorlar. The Villainess da, Old Boy’un izinden giderek bir intikam hikayesini hafif melodram sosları ile süsleyerek seyirciye sunuyor. Bu sefer başrolde bir kadın var. Babasını kaybetmiş, sevdiği adamın ihanetine uğramış ve intikam peşinde. Film sık sık flashbackler ile hikayesini seyirciye aktarırken, aksiyon dozunu da özellikle finalde doruğa çıkararak altın vuruşunu yapıyor.

Başrollerinde Ok-bin Kim , Ha-kyun Shin ve Jun Sung gibi isimleri gördüğümüz filmi Byung-gil Jung yönetiyor. Filmin benim için en vurucu kısmı girişteki kesintisiz ve suikastçinin gözünden izlediğimiz bina basma sahnesi. Özellikle teknik ve görüntü yönetimi olarak bu sahnelerin harika kotarıldığını düşünüyorum. Teknik ekibin hakkını vermek gerekiyor. Filmde gizli bir istihbarat teşkilatı tarafından eğitilen ve suikast görevlerine gönderilen bir kadın ajanı izliyoruz. Ajanımızın geçmişi sıkıntılar ile doldu. Sevdiği adamı ve babasını kaybediyor. Film ilerledikçe ise hikayenin daha karmaşık olduğunu ve ajanımızın büyük bir ihanete maruz kaldığını görüyoruz. Gittikçe büyük resmi görmeye başlayan ajanımızın gazabı da acı oluyor.

Filmin aksiyon sahnelerinde yer yer abartılar “yok artık” dedirtse de, bir şekilde yükselen tempo filmden kopmanıza izin vermiyor. Bu manada Kill Bill serisini hatırlatacak pek çok sahne de mevcut filmde. Uzak doğuluların anlam veremediğimiz kılıç ve kesici alet fetişi, oluk gibi akan kanlar, bazen sırıtan CGI ile beraber film finale varıyor. Dövüş koreograflarının ve dublörlerin hakkını teslim etmek lazım. Harika iş çıkarmışlar. Üzerinde uğraşıldığı ve bir kaç yeni teknik denendiği her halinden belli bir film The Villainess. Abartı dozu daha düşük tutulup, gerçekçiliğe biraz daha kayılsaydı bence daha iyi de olabilirdi. Fakat bu tarz aksiyon/casusluk/dram filmlerini sevenlere mutlaka iyi vakit geçirtecektir. Karakterleri çok da derin olmayan, elinizde cips ve kola ile sizi iki saat süresince koltuğa bağlayacak bir aksiyon filmi bu. Uzakdoğu ve aksiyon sinemasını sevenlerin mutlaka şans vermesini öneriyorum. Benim puanım 7.5/10

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.