Riders of Justice (2020)

Suikast mi Kaza mı?

Danimarka sinemasının ünü Hollywood’a taşan ismi Mads Mikkelsen, kadrosunda yer aldığı yeni film ile de gündem yaratacak gibi duruyor. Mikkelsen’in oldukça ses getiren bir önceki filmi Druk (Another Round) adlı yapımı burada incelemiştir. Orijinal adı “Retfærdighedens Ryttere” olan bu filmde ise bir intikam hikayesi izleyeceğiz. Daha önce yer aldığı filmlere baktığımızda Mikkelsen’in aksiyon sinemasında problem yaşamayacağını tahmin edebiliyoruz. Yönetmenliğini Anders Thomas Jensen‘in yaptığı filmde Mikkelsen’e ek olarak Nikolaj Lie Kaas, Lars Brygmann, Nicolas Bro gibi isimleri de izleyeceğiz.  21 Mayıs 2021’de gösterime girmesi beklenen Danimarka yapımı filmin konusu ise şöyle:

Bir asker olan Marcus tren kazasında eşini kaybeder ve kızına bakmak için onun yanına gider. Fakat ilk başta bir kaza gibi görünen bu olayın iyi planlanmış ve Marcus’un karısının da zarar gördüğü, aslında başkasını hedef alan bir suikast olduğu anlaşılır. Ortaya çıkan bir matematikçi ve arkadaşları ile olay daha da ilginç bir hale bürünür. Marcus için intikam vakti gelmiştir. Birileri bedel ödemelidir.

Yaklaşık 6 milyon dolar bütçe ile çekilen film, çok yakında dünya çapında gösterime girecek. Erken gösterime katılanların filme ilişkin yorumları oldukça olumlu. Filmin resmi fragmanı da YouTube üzerinde yayınlandı. Filmi izlediğim de incelemesi yine bu sayfada olacak. Şimdilik fragmanla yetinelim.

Herkese iyi seyirler.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.