The Voyeurs (2021)

Röntgencilik ve Erotik Gerilim

2021 Amazon orijinal yapımı The Voyeurs, bazı insanlar için bir fetiş konusu haline gelen röntgencilik üzerine inşa edilmiş bir gerilim filmi. Şık bir apartman dairesine taşınan genç sevgililer Pippa ve Thomas, karşı apartmandaki bohem çiftin cüretkar cinsel yaşamlarını herhangi bir perde ile gizlemeden yaşadıklarını fark ederler. İlk başta gülüp geçtikleri bu birliktelikler bir süre sonra çok eşli bir hal alınca yeni kiracı genç çiftimiz karşı apartmandaki daireyi röntgenlemeyi bir takıntı haline getirir. Thomas hatasını erken farkedip röntgenciliği bıraksa da, kendi cinsel yaşamı sönük geçen Pippa için karşı dairede yaşananlar bir takıntı halini almıştır. Zaman geçtikçe Pippa’nın ve Thomas’ın hayatı bu takıntı yüzünden alt üst olacaktır.

Amazon Prime Video‘nun orijinal içeriklerinden biri olan The Voyeurs’un başrollerinde Sydney Sweeney, Ben Hardy ve Justice Smith gibi isimleri izliyoruz. Cüretkar sevişme sahneleri ile özellikle filmin ikinci yarısında bir erotik gerilime dönüşen film iyi bir çıkış noktası yakalamayı başarmış fakat devamını getirmekte yeterli olamamış. İzleyiciye aslında gayet iyi bir final sunabilecek olan film, maalesef gereksiz yere uzayarak hikayesine bir de intikam mücadelesi eklemiş ve seyirci üzerindeki etkisini kaybetmiş. Sydney Sweeney adından önümüzdeki yıllarda sıkça söz ettirebilecek bir aktris portresi çiziyor. Daha önce yine sayfamda incelediğim Nocturne filmi ile takıntılı ve problemli karakterleri oynamaktaki başarısını ortaya koyan Sweeney, bu filmde cesur ve daha kendine güvenen bir oyunculuk ortaya koymuş. Justice Smith maalesef filmin en zayıf karakterine hayat veriyor. Oyunculuğu da bu karaktere paralel olarak zayıf kalmış. Ben Hardy ise atletik ve fit vücudunu, İngiliz aksanının çekiciliği ile birleştirerek bol bol sevişiyor filmde. Oyunculuk olarak herhangi bir falsosu yok.

IMDB puanı 5.9 olan film bence bu kadar düşük bir puanı haketmiyor. İyi başlıyor, iyi devam ediyor ve final sandığımız bir sahnesi ile izleyiciyi şaşkına çevirmeyi başarıyor. Film o noktada bitse muhtemelen puanı daha yüksek olurdu. Ancak yer yer düşen tempo, finalde senaristin sarıldığı intikam hikayesi ve karakterlerin iyi inşa edilmemiş arka planları filmin notunu düşük tutuyor. Bununla birlikte benim filme puanım 6.5/10. Erotik soslar içeren, vasatın üstünde bir gerilim arıyorsanız Amazon Prime Video üzerinden izlenebilen The Voyeurs (Röntgenciler) filmine bir şans verebilirsiniz.

Herkese iyi seyirler.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.