Al Onar Sat – TLC Türkiye

Al Onar Sat – Tamara Day ve Kansas Evleri

TLC Türkiye, son haftalarda yine sevilen bir emlak programı ile karşımıza çıktı. Bir HGTV yapımı olan ve orijinal adı “Bargain Mansions” olan yapım, ülkemizde “Al Onar Sat” adı ile TLC kanalında gösteriliyor. Dört çocuk annesi Tamara Day, Kansas City çevresinde ucuza alıp elden geçirererek değerini yükseltebileceği evleri sattığı bu programda ev dekorasyonu ve yenilemesi ile ilgili değerli bilgiler paylaşıyor. Babası ile beraber eski köşkleri adeta baştan yaratarak değerini katlayan sunucu ve yapımcı program ile ülkemizde de oldukça ilgi çekiyor. Programın benzer emlak programlarından farkı, restorasyon için genellikle tarihi kökleri bulunan ve büyük köşklerin seçilmesi. Ayrıca köşklerin restorasyonunda kullanılan dekoratif ve sanatsal öğelerin Tamara Day tarafından özenle seçilmesi de programı benzerlerinden ayırıyor. Programdaki restorasyonlar genellikle aşamalara bölünerek kaba inşaat, dekoratif öğelerin eklenmesi ve son dokunuşların izleyici tarafından rahatlıkla anlaşılması amaçlanıyor.

Tamara Day Kimdir?

Tamara Day, aslen Kansaslı (Missouri) olan ve büyük köşklerin restorasyonu ve alım satımında uzmanlaşmış bir TV programı sunucusudur. Dört çocuk annesi olan Tamara Day, özellikle tamirat ve tadilat ile ilgili bildiklerinin büyük kısmını babasından öğrenmiştir ve programında da sık sık babasının deneyimlerine başvurmaktadır. Programda eski evlerin tamirat ve tadilatının ötesine geçen May, köşklerin tarihi geçmişleri ile modern dinamikleri ustaca harmanlayarak sergilediği dekorasyon becerileri ile de öne çıkmaktadır. Tamara, gayrimenkullerin değerinin sadece para ile ölçüldüğü klasik emlak programlarının ötesine geçerek, evlere ruhunu katmayı amaçlayan bir kadın girişimci olarak göze çarpmaktadır.

Al Onar Sat Ne Zaman Yayınlanıyor?

Al Onar Sat hafta içi her gün saat 18.30‘da TLC Türkiye ekranlarında izleyiciler ile buluşuyor. Programın kaçırdığınız bölümlerini TLC Türkiye web sitesinden izleyebilirsiniz. Şu an TLC Türkiye ekranlarında 3.sezonu yayınlanan programın 4.sezonu için de anlaşma yapıldığını ve ABD’de çekimlerin tamamlanmasının ardından muhtemelen Türkiye’de de izleyebileceğimizi belirtelim.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.