The Highwaymen (2019) Film İncelemesi

2019 tarihli Netflix filmi The Highwaymen için, ekşisözlük’teki yazımı burada da paylaşmak istiyorum.

Bir Bonnie ve Clyde Hikayesi mi?

aksiyon filmi değil. yol filmi değil. ihtiyar polislerin karakterleri ve geçmişlerine odaklanan bir film de değil. bu tarz beklentileri olanları filmin biraz sıkması ya da durağan gelmesi normal. bana da öyle geldi.

bunların dışında filmde 1930’lar havasının güzel yansıtıldığını düşünüyorum. her tarafa virüs gibi yayılmış coca-cola otomatları, fakirlik ve büyük buhranın stresi altında ezilen halk, suça sürüklenen kitleler, üç beş bin daha fazla tiraj için suçu ve suçluyu allayıp pullayan medya, teknolojisine güvenen ama sürekli çuvallayan bi (bureau of investigation, fbi değildi o zaman ki adı) ajanları, j.edgar hoover göndermeleri.

finali de olabildiğince gerçekçi ve aslına uygun lokasyonda çekmişler. abd’de halen bonnie ve clyde’ın mermi manyağı yapılmadan canlı olarak ele geçirilme ihtimalleri olup olmadığı tartışılan bir konu. özellikle hamer’ın silah tercihleri ile bu konuda da seyirciye bir mesaj vermişler gibi. zaten texaslı olan woody harrelson role cuk oturmuş. kevin costner reis film için fena kilo almış. bir an gerçekten bu halde sandım zira adamın boynu dönmüyor neredeyse. neyse ki film içinmiş. a perfect world‘deki yakışıklı halleri ile hatırlamak istiyorum reisi.

spoiler

sonuç olarak kesinlikle kötü film değil the highwaymen. fakat belki süresi 100 dakika civarında olsaydı, renk paleti bu kadar sarartılmasaydı ve biraz daha aksiyon izlesek hoş olurdu. fakat son faktör filmin suçu değil zira hamer ve gault bonnie ve clyde ile her gün karşılaşıp çatışmıyorlar. bir kere ellerinden kaçırıyor ikinci de yerel polis ekibi ile beraber arabayı kurşun yağmuruna tutuyorlar. orijinal netflix içeriklerine güzel bir ekleme olmuş.

spoiler

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.