My Spy (2020) – Film İncelemesi

Bir savaş kahramanı ve zeki bir ufaklık

Başrollerinde WWE yıldızı Dave Bautista ve Chloe Coleman‘ı izlediğimiz film My Spy, başarısız bir operasyonun ardından suçlularla ilişkili olduğu düşünülen bir anne ve kızını gözetlemekle görevlendirilen CIA ajanı JJ’in, evin küçük kızı tarafından tespit edilerek gündelik ayak işlerine koşturulmasını anlatan bir komedi-aksiyon filmi. Babalarının ölümünden sonra annesi ile yalnız kalan Sophie, Fransa’dan ABD’ye döner ve burada annesiyle yeni bir yaşam kurar. Babalarının da ölümüne sebep olan amcası ise uluslararası bir silah kaçakçısıdır ve anne ile kızını rahat bırakmamaya niyetlidir. JJ ve Sophie’nin zoraki başlayan dostluğu, bir zaman sonra görevin gerçekleri ile birleşir ve JJ giderek ısındığı bu aileyi korumak için her şeyi yapar.

Amerikan güreşi (WWE) efsanesi Dave Bautista’nın Hollywood’daki başarılı işlerine bir diğer yenisini eklediği film My Spy, klişe diyebileceğimiz konusuna rağmen sıcak hikayesi ve esprili diyalogları ile kendisini izletmeyi başarıyor. Özellikle Sophie rolündeki çocuk oyuncu Chloe Coleman, gülümseten performansı ile izleyicileri filmde tutmayı biliyor. 2 metrelik, Amerikan güreşi etkinliklerindeki lakabı “Hayvan” olan Bautista’nın, bu ufak kız çocuğunun elindeki kozlar karşısında olmadık ayak işlerine koşması, veli toplantılarına katılması, buz pateni yapması ve hatta dans etmesi izleyiciyi güldürmeyi başarıyor. Film aksiyonu finale saklıyor ve iyilerle kötülerin sonu bariz mücadelesin bizlere izleterek kapanışı yapıyor. Filmin JJ ve Sophie’nin annesinin arasında geçen bir ilişkiyi içeren romantik unsurlar barındırdığını da belirtmeliyim.

Finalindeki bir kaç şiddet sahnesi haricinde aile ile izlenebilecek, sıcak bir yapım olarak nitelendirebilirim My Spy filmini. Bautista ve Coleman oyunculukları ile filme renk katmışlar. Bautista adet olduğu üzere yine kendisini oynuyor bile diyebiliriz. Adam bir aktörden önce atlet olarak filmlerde kendisini belli ediyor. CIA ajanı 2 metrelik dev ile küçük bir kızın kötü adamları nasıl alt ettiği ve hayatlarını düzene soktuğunu izlemek istiyorsanız filme bir şans verebilirsiniz. Şu an Netflix Türkiye üzerinden izlenebiliyor. Benim notum 7.5/10. Herkese iyi seyirler.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.