L’arnacoeur (2010) Film İncelemesi

L’arnacoeur / Heartbreaker

2010 tarihli Fransız yapımı L’arnacoeur aşina olduğumuz tarzda bir Fransız romantik komedisi.  Başrollerinde Romain Duris ve Vanessa Paradis’in yer aldığı film ilginç bir giriş yapıyor. Duris’in canlandırdığı Alex karakteri, bir ilişki bitirici olarak para karşılığı iş yapıyor. Bunu bir örnekle anlatmak gerekirse; örneğin kızınız tasvip etmediğiniz bir adamla çıkıyor. Alex bu noktada devreye girerek kızınız ile malum adamın ilişkisini bozuyor. Bunu genelde kızı kendine aşık ederek yapıyor.

Sanırım konuyu anladınız. Alex son görevinde Vanessa Paradis’in canlandırdığı Juliette’in evlenmesini engellemek için Juliette’in babası tarafından tutuluyor. Tabii önünde bazı engeller var. Damadımızın zengin bir İngiliz asilzadesi olması, düğüne sadece 10 gün kalması ve Alex’in borç batağında yüzmesi ve istediği senaryoyu kurmakta mali olarak zorlanması gibi. Alex, Juliette’in düğün hazırlıklarını yürüttüğü Monaco’daki otele koruma kılığında gelerek düzeneğini kuruyor ve işe koyuluyor. Filmin sonrası tahmin edeceğiniz, sıradan bir romantik komedi olarak devam ediyor.

Julie Ferrier

Julie Ferrier de film de rol alıyor

Alex’in ekibinde yer alan kayın biraderi ve ablası zaman zaman komik sahneler ortaya koysalar da, genel olarak filmin güldürü kısmının çok da güçlü olmadığı söylenebilir. İlginizi çekebilecek bir soundrack ve harika Monaco manzaraları ile bezenen film, klişeler denizinde yüzmekten kurtulamıyor desem yeridir. Yine de sevgiliniz ya da eşiniz ile izleyebileceğiniz bir romantik komedi olarak listenizde tutabilirsiniz. Fransızcanın insanı etkileyen fonetiği, kendinizi bir an Monaco’da hissettirmesi ve çok da fena akmayan yapısı ile film vasatın hafif üstünde bir seyirlik. Benim notum 6.5/10

Herkese iyi seyirler.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.